mėlynių vynas pripažintas geriausiu

Kauniečiams Regimantui ir Audronei Karčiauskams jų sukurto jauno vyno iš mėlynių pripažinimas geriausiu buvo netikėta staigmena.

Tris metus vyndaryste užsiimančios šeimos kūrinį įvertino į “Božolė” pristatymo naktį restorane “Sadutė” susirinkę vyno gurmė. Jie turėjo galimybę paskanauti aštuonių skirtingų vynų, pagamintų Lietuvoje, Prancūzijoje ir Italijoje. Bandydami nuspręsti, kuris vynas jiems gardžiausias, ragautojai nebuvo iš anksto informuoti kokių šalių gaminiai bus patiekti. Be to, visi buteliai buvo įvynioti į popierinius maišelius taip norint, kad vertintojai liktų objektyvūs.

Didžiausio palaikymo sulaukė R. ir A. Karčiauskų jaunas vynas. Kauniečių šeima vyndaryste ėmė verstis prieš trejus metus. Tai buvo A. Karčiauskienės idėja. Šeima turi avietyną, tačiau nuskintų uogų nepardavus per dieną jas tekdavo tiesiog suvalgyti arba išmesti, nes prekinę išvaizdą praradusių aviečių būdavo nebeįmanoma parduoti. Todėl Karčiauskai sumąstė gaminti vyną. Pasiskaitę informaciją internete ir susipažinę su kitais vyndariais jie sukūrė pirmąjį vyną. Tačiau “pirmasis blynas” prisvilo ir visi buteliai iššovė. Pernai vynas jau buvo kokybiškesnis, o šįmet vyndarius lydėjo sėkmė.

“Iš mėlynių vyną gaminome pirmą kartą. Tikrai nustebino tai, kad jis ragavusiems taip patiko. Na, vyno esame pasigaminę tik savo poreikiams. Juk daugiabutyje jo daug nepriruoši”, – sakė R. Karčiauskas.

  
KaunoAleja.lt